חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לחצני מצוקה לצוות רפואי

במדינת ישראל הולכת ומתרחבת תופעה של ריבוי מקרי אלימות של מטופלים או בני משפחותיהם כנגד צוותי בתי החולים והסגל הרפואי במערכות הבריאות השונות. כתוצאה מכך, בעלי התפקידים השונים מגלים תחושת פגיעות, איום, חוסר אונים וחרדה. יתרה מכך, במצב זה קיים חשש משמעותי לפגיעה באיכות הטיפול הרפואי הניתן לכלל הציבור.

חברת קומפיוטרגרד מפיצה בישראל פתרון טכנולוגי חדשני אשר יכול לספק אמצעי התראה לצוות הרפואי בעת מקרים של תקיפות על ידי מטופלים או קרוביהם.

לחצני מצוקה לצוות רפואי
לחצני מצוקה לצוות הרפואי

הטכנולוגיה הייחודית של חברת HID Global, עושה שימוש בכרטיס זיהוי אקטיבי חכם ואישי הכולל לחצן המשדר, בזמן אמת, אות מצוקה אל תוכנת איכון חדשנית שמקפיצה חלון התראה על מסך בחדר הבקרה של צוות הביטחון של בית החולים. חלון ההתראה מציג את על מפה את המיקום המדוייק של איש הצוות הרפואי שנמצא במצוקה ומאפשר להזניק מיידית צוות אבטחה אל מקום האירוע.

כרטיסי הזיהוי האקטיביים החכמים, על סוגיהם השונים של חברת HID Global יכולים לעשות יותר מאשר להזעיק עזרה. כרטיסים ותגים אלו משמשים בעצם כמשואות  (Beacon-ים) כחלק בלתי נפרד ממערכות שיכולות לנטר ביעילות ובזמן אמת את המיקום הפיזי של האוחזים בהם ובכך לנטר ולוודא ריחוק חברתי במצבים אפידמיים ולפשט את מעקב אחר מגע בין אנשי צוות רפואי לבין עצמם ולבין החולים. בעוד שפונקציית ההתראה, כאמור, מופעלת רק כאשר כפתור המצוקה נלחץ, הטכנולוגיה מוודאת ניטור קבוע ומתמשך של התג (המשואה) החכמה, רושמת נתוני מיקום, מרחק ומרווחי זמן שנשלחים לאחר מכן לענן Bluezone (תוכנת ה-RTLS של HID). משם, ניתן להפיק דוחות כדי לזהות אינטראקציות היסטוריות למעקב אחר מגע, וניתן לאכוף מדיניות סביב ריחוק פיזי. 

לחצני מצוקה לצוות הרפואי
ניטור מיקום בזמן אמת

פתרון חדשני זה, לניטור והגנה על אנשי צוות רפואי יושב בעצם על פלטפורמת ה-IoT של HID, ה-BluVision ובכך מאפשרת לבית החולים להפעיל יישומי מערכת נוספים על אותה פלטפורמה, כגון בקרה על הטמפרטורה, מיקום של ציוד ומכשור רפואי בתוך בית־החולים ואחזקה חזויה של ציוד קריטי, עובדה המייתרת להשקיע משאבים מיותרים בתשתיות נוספות לצורך קבלת כל הפתרונות הנ"ל ולחסוך כסף רב למערכות הרפואית בישראל.
באמצעות אותה לוגיקה חכמה, המערכת  יכולה גם לבצע בקרה ומעקב אחר ביצוע חיטוי ידיים על ידי הצוות הרפואי, ע"י ניטור תגי הזיהוי החכמים האישיים המוחזקים בידי כל איש צוות רפואי ביחס לנקודות מכשירי החיטוי המפוזרות ברחבי בית החולים.